Worki pod oczami

Worki pod oczami są zmartwieniem wielu kobiet. Powstawanie obrzęków i worków pod oczami może być związane z istnieniem chorób, np. chorób nerek lub narządu krążenia. Worki pod oczami mogą być także wynikiem zwiotczenia skóry. Jeśli obrzęk nie jest uwarunkowany chorobą, dobry efekt dają okłady z liści rozmarynu (napar z 20 do 40 g na szklankę wody). Można też uzyskać poprawę po stosowaniu gorących okładów, najlepiej przy użyciu frotowego ręcznika, na górną część twarzy.

Pracownik z Ukrainy
http://www.polrab.pl/
Profesjonalna agencja pracy POLRAB
zatrudniająca pracowników z Ukrainy.

W gabinecie kosmetycznym bywają stosowane prądy o niskiej częstotliwości, lub też wprowadzane przez jonizację preparaty uszczelniające naczynia krwionośne. Ze zwiotczeniem skóry powiek dolnych walczy się tymi samymi metodami co ze zwiotczeniem skóry twarzy, a więc preparatami biologicznie czynnymi, niekiedy złuszczeniem, stosowaniem zabiegów fizjoterapeutycznych. Przy skórze rozciągniętej i zwiotczałej czasem jedynie zabieg wchodzący w zakres chirurgii może dać dobry wynik.

Jeśli chodzi o defekty w obrębie powiek górnych (zwiotczenie, opadnięcie kącika oka), najlepszy wynik kosmetyczny dają zabiegi wchodzące w zakres chirurgii kosmetycznej. Zabiegi te, wykonane przez specjalistę, nie pozostawiają śladu. U nas na razie są mało dostępne ze względu na niewielką liczbę specjalistów w dziedzinie chirurgii kosmetycznej. W krajach zachodnich są bardzo kosztowne.

Gdy istnieje jakaś wada wzroku, konieczne jest noszenie okularów. Trze.ba dobrać odpowiednią oprawę — dostosowaną do typu urody — a wtedy okulary nie tylko nie szpecą, ale nawet mogą stać się ozdobą. Osoby krótkowzroczne, jeśli nie noszą okularów, mrużą z konieczności oczy, aby lepiej widzieć, a to przyczynia się do powstawania zmarszczek wokoło oczu.

Wskazane jest również noszenie okularów przeciwsłonecznych. Chronią one oczy, a jednocześnie, ponieważ w okularach takich nie mruży się oczu, zapobiegają tworzeniu się zmarszczek. Okulary ciemne powinno się nosić tylko wtedy, gdy razi światło słoneczne, noszenie przez cały dzień i o zmroku jest dla oczu szkodliwe.

Przy doborze oprawy do okularów można skorzystać z na-stępujących wskazówek:

• przy twarzy okrągłej uzyska się dobry efekt przez stosowanie oprawy w formie trapezu, wznoszące się ku skroniom; 0 przy twarzy kwadratowej wskazana jest oprawa prostokątna, zaokrąglona u dołu, lub trójkątna, również z zaokrągleniem u dołu;

•             przy twarzy podłużną, prostokątnej można zakładać oprawy różnych kształtów Oprawa nie powinna sięgać poza twarz. Jeśli nos jest długi, środek oprawy powinien być szeroki;

•             przy twarzy trójkątną można stosować oprawy nieco ekstrawaganckie;

•             przy twarzy owalnej oprawa powinna być spokojna, lekko zaokrąglona, a górna jej część może podkreślić rysunek brwi.

Pielęgnowanie brwi polega na ich codziennym szczotkowaniu małą, miękką szczoteczką, lekko natłuszczoną olejem rycynowym. Brwi wtedy ładnie układają się nabierają połysku, a także lepiej rosną. Golenie brwi nie jest wskazane, gdyż po goleniu brwi odrastają bardzo szybko i stają się twarde. Przy goleniu można łatwo wprowadzić bakterie ropne, nie tylko do skóry, ale i do mieszka włosowego. Do regulowania brwi najlepiej jest używać pincetki epilacyjnej, którą wyskubuje się pojedyncze włosy w kierunku wzrostu włosa.

Długie rzęsy są ozdobą kobiety. Codzienne szczotkowanie rzęs od dołu ku górze małą szczoteczką, natłuszczoną olejem rycynowym daje dobre wyniki. Trzeba pamiętać, że szczoteczka musi być zawsze starannie umyta, aby przez brudną szczoteczkę nie wprowadzić zakażenia do oczu. Szczotkować należy rano i wieczorem, wykonując 20 do 30 ruchów. Jeśli używa się tuszu do rzęs, należy to robić w sposób dyskretny, gdyż posklejane rzęsy nie wyglądają ładnie- Przed spaniem usuwamy tusz i szminkę z powiek i rzęs. Skóra powiek niektórych osób jest wrażliwa na działanie tuszu lub henny i przyciemnianie rzęs i powiek może wywołać stan zapalny. Jeśli tusz czy henna wywołuje świąd lub zaczerwienienie powiek, lepiej zrezygnować z używania go.