Defekty kosmetyczne

Defekty kosmetyczne, które występują w otoczeniu oczu, to najczęściej sińce pod oczami, obrzęki powieki dolnej, zwiotczenie powiek dolnych i utworzenie się fałdu, zwiotczenie powiek górnych, które opadają fałdami, obniżenie się zewnętrznego kąta oka, tworzenie się zmarszczek mimicznych w postaci tzw. kurzych łapek.

Dobra praktyka dystrybucyjna
http://gqcert.com/certyfikat/dpd
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

Omówimy po kolei te defekty:

Sińce pod oczami mogą być pochodzenia barwnikowego lub naczyniowego. Dobra praktyka dystrybucyjna. U niektórych ludzi, zwłaszcza o ciemnych włosach i ciemnym odcieniu skóry, łatwo dochodzi do odkładania się barwnika w okolicy oczu, i w tych przypadkach trudno jest przebarwienie usunąć. Nadmierne odkładanie barwnika może nastąpić przy zaburzeniach hormonalnych, zwłaszcza dotyczących jajników.

Zaburzenia naczyniowe prowadzące do powstawania sińców polegają na tym, że skóra wokoło oczu jest bogato unaczyniona, zwłaszcza jeśli chodzi o najdrobniejsze naczynia, tzw. naczynia włosowate. Przy gorszym utlenieniu krwi, przy zastoju w naczyniach, przy zwiększonej przepuszczalności naczyń : – może krew w naczyniach mieć odcień ciemniejszy — co prześwieca przez cienką skórę, dając jej sinawe zabarwienie.

W leczeniu ogólnym wszystko, co poprawia utlenianie krwi, a więc ruch, świeże powietrze, wypoczynek, może przyczynić się do ustąpienia zasinień. Miejscowo można również wpływać na poprawę ukrwienia stosując gorące okłady na górną część twarzy, na zmianę z okładami zimnymi. Lepsze ukrwienie mogą także spowodować zabiegi fizykoterapeutyczne.

Również wtedy, gdy powieki są spuchnięte i obrzękłe na skutek przepracowania lub płaczu, dobrze działają ciepłe okłady z wody z dodatkiem soli (pół łyżeczki na szklankę wody gotowanej). Przed zastosowaniem okładów natłuszczamy powieki cienko kremem odżywczym.